
Biblioteka
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego rozpoczęła tworzenie nowych zasobów bibliotecznych w oparciu o wskazaną przez nauczycieli akademickich w sylabusach literaturę podstawową i uzupełniającą. Zasoby te są konsekwentnie i systematycznie wzbogacane o nowe pozycje bibliograficzne. W związku z rozwojem Uczelni planowane jest poszerzanie zasobów bibliotecznych o literaturę z zakresu administracji, prawa, zarządzania, ekonomii oraz psychologii. Studenci, dzięki “Panelowi studenta” mają możliwość wypożyczenia książki nie wychodząc z domu. Wskazana przez nich pozycja jest zamawiana a następnie wysyłana drogą pocztową lub kurierem pod wskazany przez nich adres. Zwroty możliwe są w siedzibie Uczelni/Biblioteki, wrzutni ulokowanej w holu Uczelni lub opisaną powyżej drogą pocztową.
Zgromadzony dotychczas zakres tematyczny monografii to: państwo i prawo, administracja, nauka o polityce i stosunkach międzynarodowych, bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe, zagadnienia szczegółowe bezpieczeństwa wewnętrznego, socjologia i psychologia, nauki humanistyczne (szczególnie podstawowe podręczniki z filozofii i etyki), zarządzanie państwem i instytucjami, zarządzanie zasobami ludzkimi. Dostęp do prasy został zapewniony metodą on-line.
Uczelnia, prenumeruje następujące czasopisma: Technika Wojskowa Historia, Raport - Wojsko - Technika - Obronność, Wojsko i Technika Bezpieczeństwo Uzbrojenie Przemysł, Ochrona i Bezpieczeństwo Obiektu i Biznesu, Problemy Kryminalistyki.
Ponadto Uczelnia podpisała umowę na świadczenie usług biblioteczno-czytelniczych z Dolnośląską Biblioteką Publiczną im. Tadeusza Mikulskiego. Biblioteka dysponuje aktualnymi zasobami z zakresu nauk społecznych, w tym nauk o polityce i problematyki bezpieczeństwa państwa. Umowa obejmuje:
-
udostępnianie zasobów bibliotecznych w formie tradycyjnej oraz zdigitalizowanej (książki, czasopisma, bieżąca prasa);
-
dostęp do baz danych oraz e-booków, będących w dostępie DBP;
-
udostępnienie czytelni i jej zasobów bieżących.
Zachęcamy do zgłaszania propozycji zakupu książek do biblioteki poprzez wysłanie wiadomości na adres biblioteka@wskz.pl
Godziny otwarcia biblioteki
Poniedziałek - Piątek od 9.00 do 16.00
Sobota - Niedziela od 9.00 do 14.00 (w terminach zjazdów)
Skanowanie książek i czasopism
Możliwe jest uzyskanie skanów książek i czasopism zgromadzonych w zasobach bibliotecznych poprzez zamówienie wysłane na adres mailowy: biblioteka@wskz.pl Każdy użytkownik biblioteki może zamówić tygodniowo skan maksymalnie 3 pozycji (do 30 stron każda). Czas oczekiwania na wykonane skany uzależniony jest od liczby zamówień w tygodniu. Biblioteka nie ponosi odpowiedzialności za naruszenia prawa autorskiego przez osobę składającą zamówienie.
Nie ma możliwości zamówienia skanów całych książek. Prosimy o zapoznanie się ze spisem treści oraz podanie dokładnych stron, których ma dotyczyć skan.
Zwracanie wypożyczonych książek
Zwrotu dokonać można w siedzibie biblioteki w godzinach jej otwarcia. W pozostałym czasie skorzystać można z wyrzutni, znajdującej się w holu budynku. Możliwe jest również zwrócenie książek drogą pocztową.
Wszyscy studenci posiadający orzeczenie o stopniu niepełnosprawności mogą skorzystać z wydłużonego terminu wypożyczenia książek. Dozwolone jest wypożyczenie na maksymalnie 6 tygodni. Dodatkowo możliwe jest wyznaczenie pełnomocnika studenta, który ma możliwość korzystać z zasobów biblioteki oraz wypożyczać/oddawać książki w zastępstwie. Pełnomocnictwo jest wymagane w formie pisemnej (wzór znajduje się w „Panelu Studenta” oraz jest dostępny w bibliotece) i jest wydawane na określony czas. Pełnomocnictwo może w każdej chwili zostać wycofane.
PUBLIKACJE NAUKOWE
Kadra dydaktyczna Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu współuczestniczyła
w wydaniu lub wydała następujące publikacje naukowe:











Komentarz Ustawa o Policji
Stan prawny: 1 lutego 2022 r. Książka zawiera: Tekst ustawy Ustawa o Policji, Indeks rzeczowy. Seria "Twoje Prawo"
Zawiera: Boldowanie najnowszych zmian, przypisy od Redakcji.
Irena Malinowska, Paweł Łabuz i inni

Współczesne bezpieczeństwo wewnętrzne RP w świetle nowych zagrożeń
Redakcja naukowa: Andrzej Warmiński, Tomasz Safjański, Waldemar Zubrzycki
Wydawnictwo: WSPol w Szczytnie
Paweł Łabuz — ROZDZIAŁ 2
Irena Malinowska — ROZDZIAŁ 3